Solid Edge – Geometriai szabályok használata

Az Enterprise Group – PLM üzletága által üzemeltetett support.eplm.hu ügyféltámogatási weboldal 100+ tudásbázis videót tartalmaz, amelyek segítségével felhasználóink képezhetik magukat. Most úgy döntöttünk, hogy a nyári hónapokra való tekintettel és a (tudás)szomj enyhítésére minden héten megosztunk veletek egy hasznos videót, amelynek ismerete hozzájárulhat a hatékonyság növekedéséhez és a szoftverismeret bővítéséhez.

A jelenség:
A magyarországi felhasználók sokkal nagyobb százalékban használják a Szinkronmodellezési technológiát, mint az általában, de ez nem meglepő. Aki folyamataiban hagyományos modellezésről tér át Szikronra, az nehezebben tudja elfogadni az „új” modellezési technológia sajátosságait, mert ragaszkodik a régi kötöttségéhez. Azon felhasználok, akik nyitottabbak az újra, és az alkalmazhatóság területe is megengedi azok hamarabb állnak át vagy használják vegyesen az adott modelleken. Az első problémát az jelenti, hogy nem annyira értik meg a Geometriai szabályokat.

A megoldás:
Ez a videó betekintést ad, hogy melyek a Geometriai szabályok használatának főbb szempontja Szinkronmodellezésben és párhozamot állít a Hagyományos modellezés vázlat környezetében található 2d-s vázlatkényszerekkel.

Végkövetkeztetés:
Miután mindenki ismeri a 2d-s vázlatkényszereket, innentől egyszerűbben meg lehet tanulni a Geometriai szabályok alkalmazását is, ami sokkal nagyobb rugalmasságot nyújt a felhasználóknak. Olyan ez, mint amikor ismerjük a betűket (2d-s vázlatkényszerek), de még nem tudjuk összeolvasni őket szavakká (Geometriai szabályok), aki ezt megtanulja, az fél lábbal már ismeri a Szinkronmodellezést!

Ügyféltámogatási vezető, szakterületei a gépészeti tervezőrendszerek (kiemelten a Solid Edge) és a hozzájuk kapcsolódó alkalmazások szakmai támogatása. Egyetemi tanulmányai alatt találkozott a 2D-s számítógépes rajzolással, majd később egy nehezen használható CAD szoftverrel, amitől szabadulni akart minden áron. Az élet úgy hozta, hogy az egyetemen találkozott egy lánnyal (későbbi felesége), aki Solid Edge-t tanult így általa ismerkedett meg a programmal. Tanulmányai után pénznyerő automatákat terveztett 2007-ig, majd ekkor váltott, és Solid Edge terméktámogató mérnökként folytatta pályafutását. A 2012-es változások hatására ügyféltámogató mérnök pozícióba lépett be az Enterprise Group – PLM üzletágába, ahol a szoftverek mellett az ügyfelekre is jobban fókuszál. A Solid Edge ügyféltámogatási csapatát 2015-től vezeti, kollégáival az a céljuk, hogy minél több elégedett ügyfelet tudhassanak a soraikban. Feladatköre a kollégái szakmai koordinálása, az értékesítési folyamat segítése, bemutatók tartása, új technológiák felkutatása és implementálása, valamint szakmai együttműködés a fejlesztőkkel. Hisz a folyamatos tanulás fontosságában, a privát szakmai blogján (solidedgest.wordpress.com) a következő gondolat szerepel Henry Fordtól:
“Akárki, aki abbahagyja a tanulást, öreg, legyen bár 20 vagy 80 éves. Akárki, aki folyamatosan tanul, fiatal marad. Az élet legnagyobb dolga az, hogy az eszedet fiatalon tartsd.” Az ügyfeleitől ő is sokat tanul, minden nap egy új lehetőség a tudás megszerzésére és továbbadására. Az elmúlt évtizedben számtalan barátot köszönhet a Solid Edge-nek Szegedtől Győrig vagy az Egyesült Államoktól Indián át Új-Zélandig.

A szerző további cikkei »

Archívum