ADVENTI SOLID EDGE “MORZSÁK” II.

Minden év december hónapjába érkezve az advent jelzi, hogy közeledik a karácsony. Ebben az időszakban gyermekkorunkban nagy örömmel és kíváncsisággal nyitottuk ki a kalendáriumot, hogy éppen milyen meglepetés lapult benne. Gyermekes szülőként is jó ezt az érzést újra átélni, látni a csöppségek arcán a meglepetés, a boldogságot. Ennek a szellemiségében minden évben készítünk 24db olyan kis Solid Edge-es videót, amelyet napi bontásban megosztunk a felhasználókkal. A célunk az, hogy ezekből a rövid videókból is lehessen tanulni, valamint közösen hangolódjunk a karácsonyra.

Arra gondoltunk, hogy most összegyűjtjük 6-os bontásokban azokat a videókat, amelyeket decemberben tettünk közé. Érdemes megnézni őket, mert mindegyikből meríthető új ötlet vagy bővíthető a tudás.

 

Solid Edge Adventi Kalendárium 2021 – 7. nap

Solid Edge használata során jól jöhet, ha a használt görbe egyenletét tudjuk. Ennek ismeretében megkönnyíthető a modellezés.

 

Solid Edge Adventi Kalendárium 2021 – 8. nap

Solid Edge használata során a működést animáció segítségével könnyedén bemutatható. Hogy milyen lehetőségek rejtőznek még az animációban az alábbi videóból is megtudható. Vajon ki nyeri a versenyt?

 

Solid Edge Adventi Kalendárium 2021 – 9. nap

Ebben a napi tippben a Siemens új Generatív tervezési eszközével alkotunk meg egy karácsonyfa díszt. Érdekesség, hogy hibrid hálómodell jön létre, amelynek b-rep részei szerkeszthetők maradnak.

 

Solid Edge Adventi Kalendárium 2021 – 10. nap

Ebben a napi tippben megismerkedhetünk azzal, hogy miként lehet létrehozni olyan szerelést, aminek nincsenek kifelé mutató linkjei. Bemutatásra kerül, hogyan lehet egy új alkatrészt hozzáadni a szereléshez beágyazott komponensként.

 

Solid Edge Adventi Kalendárium 2021 – 11. nap

Ebben a napi tippben megismerkedhetünk egy Solid Edge 2022-es újdonsággal, ami lehetővé teszi, hogy a tételjegyzékből megnyissunk egy modellt.

 

Solid Edge Adventi Kalendárium 2021 – 12. nap

Ebben a napi tippben több dologgal is megismerkedhetünk. 1. Szerelésben készített kivágás, amely visszaöröklődik az alkatrészre és ott is szerkeszthető. 2. Lemezszenzor használata, amellyel figyelhető a kivágott felület nagysága.

 

Folytatjuk…

Ügyféltámogatási vezető, szakterületei a gépészeti tervezőrendszerek (kiemelten a Solid Edge) és a hozzájuk kapcsolódó alkalmazások szakmai támogatása. Egyetemi tanulmányai alatt találkozott a 2D-s számítógépes rajzolással, majd később egy nehezen használható CAD szoftverrel, amitől szabadulni akart minden áron. Az élet úgy hozta, hogy az egyetemen találkozott egy lánnyal (későbbi felesége), aki Solid Edge-t tanult így általa ismerkedett meg a programmal. Tanulmányai után pénznyerő automatákat terveztett 2007-ig, majd ekkor váltott, és Solid Edge terméktámogató mérnökként folytatta pályafutását. A 2012-es változások hatására ügyféltámogató mérnök pozícióba lépett be az Enterprise Group – PLM üzletágába, ahol a szoftverek mellett az ügyfelekre is jobban fókuszál. A Solid Edge ügyféltámogatási csapatát 2015-től vezeti, kollégáival az a céljuk, hogy minél több elégedett ügyfelet tudhassanak a soraikban. Feladatköre a kollégái szakmai koordinálása, az értékesítési folyamat segítése, bemutatók tartása, új technológiák felkutatása és implementálása, valamint szakmai együttműködés a fejlesztőkkel. Hisz a folyamatos tanulás fontosságában, a privát szakmai blogján (solidedgest.wordpress.com) a következő gondolat szerepel Henry Fordtól:
“Akárki, aki abbahagyja a tanulást, öreg, legyen bár 20 vagy 80 éves. Akárki, aki folyamatosan tanul, fiatal marad. Az élet legnagyobb dolga az, hogy az eszedet fiatalon tartsd.” Az ügyfeleitől ő is sokat tanul, minden nap egy új lehetőség a tudás megszerzésére és továbbadására. Az elmúlt évtizedben számtalan barátot köszönhet a Solid Edge-nek Szegedtől Győrig vagy az Egyesült Államoktól Indián át Új-Zélandig.

A szerző további cikkei »

Archívum