Solid Edge sikertörténet a FarmGÉP Kft-nél

A FarmGÉP Kft. mezőgazdasági gépeket – 600-6000 literes permetezőket 12-24 méteres szórókeret mérettel, valamint önjáró és stabil csávázógépeket tervez, fejleszt és gyárt. Ehhez a Solid Edge tervezőprogramot használják az Enterprise Group további termékei mellett.
http://www.farmgep.hu/
http://enterprisegroup.hu/plm
http://support.eplm.hu/default.aspx

A nagykanizsai telephelyű Ruget-Magyarország Kft. után a debreceni FarmGÉP Kft-nél jártunk, ahol megismerkedhettünk a hazai és nemzetközi piacon is sikeresen szereplő céggel.

Az Enterprise Group számos üzleti informatikai és mérnöki kérdésben nyújt megoldásokat az infokommunikáció, az életciklus menedzsment, az SAP bevezetés vagy éppen a medikai szoftverek területén. Mérnöki területekre a tavaly megalakult PLM Üzletág Siemens és Vero CAD/CAM/CAE/PLM(PLM = Product Lifecycle Management) szoftvereket kínál partnereinknek, melyek teljeskörű termék-életciklus menedzsmentet biztosítanak. Ezek közé a szoftverek közé tartozik a Solid Edge ST5 is, mely a tervezés és gyártás-előkészítés területén biztosít megoldást felhasználóinak.

Csapatunk Debrecenben járt a FarmGÉP Kft. telephelyén, ahol a Solid Edge tervezőszoftverrel végzik a fejlesztéseket. A cég 1991-ben vált ki a Mezőgép Vállalatból, azóta működik önállóan és egyre sikeresebben. Jelenleg négy tervezőmérnök végzi a mezőgazdasági gépek tervezését, ami többek között szántóföldi és gyümölcsös permetező gépek, valamint stabil és önjáró csávázógépek kialakítását illetve méretezését jelenti. A cég összesen 45 fő számára biztosít munkalehetőséget tervezői, lemezmegmunkálási, szerkezet-összeállítási és szerelési munkakörökben.

A FarmGÉP Kft. a Solid Edge szoftvert 2010 óta használja, melyet 2010-ben vásárolt meg azzal a céllal, hogy a tervezési és gyártási folyamatokat felgyorsítsa. Ugyanis az addig használt 2D-s Autocad már nem biztosított olyan lehetőségeket, melyekkel a folyamatok további gyorsítását érhették volna el. Az átállás a Solid Edge beépített eszközeinek segítségével jól ment. A Solid Edge tervező szoftverben a tervezők elkészítik a gépek valós, működéshelyes 3D-s modelljét és ezzel párhuzamosan a modellek alapján legenerálják a 2D-s gyártási rajzokat. A 3D-s lemezalkatrészek alapján a Solid Edgben teríték készítésére is lehetőség van. Annak érdekében, hogy a gyártási folyamatokat meggyorsítsák, a terítékek alapján gyártáshelyes DXF fájlokat készítenek közvetlenül a Solid Edgeből, és ezeket a fájlokat küldik le a műhelybe gyártásra. Mivel a tervezés során elkészül a gép teljes valós 3D-s modellje, ezért lehetőség van robbantott ábrákösszeszerelési rajzok, valamint marketing célokra renderelt ábrák, képek készítésére. Így egyértelműbb, egyszerűbb lesz a legyártott alkatrészekből a szerkezet összeszerelése. Összességében tehát a Solid Edge segítségével le lehet fedni a termék teljes tervezési, gyártási folyamatát az ötlet megszületésétől a gyártásig és a karbantartásig.

Ahol több tervezőmérnök dolgozik együtt, ott elengedhetetlen egy csoportmunkát támogató rendszer, ami a különböző revíziók közötti átjárást, azok kezelését teszi lehetővé. Az Enterprise Group PLM Üzletága erre a Solid Edge Insight megoldását kínálja, melyet a sikertörténet folytatásában mutatunk be.

Az FarmGÉP Kft. értékesítésének fő területe Magyarország, ezen kívül nagyobb darabszámban értékesítenek Angliába, de más európai országokban is alkalmazzák gépeiket.

Interjúnkban Tar Tibor okleveles gépészmérnök mutatja be a FarmGÉP Kft-t, a tervezés során alkalmazott szoftvereket, valamint az csapatunkkal történő együttműködést.

Az Enterprise Group mérnöki szolgáltatásaival és szoftvereivel nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a FarmGÉP Kft. a hazai piac lefedését, valamint az Európa-szintű exportot is megvalósítsa.

Forrás: www.cnc.hu

Ügyféltámogatási vezető, szakterületei a gépészeti tervezőrendszerek (kiemelten a Solid Edge) és a hozzájuk kapcsolódó alkalmazások szakmai támogatása. Egyetemi tanulmányai alatt találkozott a 2D-s számítógépes rajzolással, majd később egy nehezen használható CAD szoftverrel, amitől szabadulni akart minden áron. Az élet úgy hozta, hogy az egyetemen találkozott egy lánnyal (későbbi felesége), aki Solid Edge-t tanult így általa ismerkedett meg a programmal. Tanulmányai után pénznyerő automatákat terveztett 2007-ig, majd ekkor váltott, és Solid Edge terméktámogató mérnökként folytatta pályafutását. A 2012-es változások hatására ügyféltámogató mérnök pozícióba lépett be az Enterprise Group – PLM üzletágába, ahol a szoftverek mellett az ügyfelekre is jobban fókuszál. A Solid Edge ügyféltámogatási csapatát 2015-től vezeti, kollégáival az a céljuk, hogy minél több elégedett ügyfelet tudhassanak a soraikban. Feladatköre a kollégái szakmai koordinálása, az értékesítési folyamat segítése, bemutatók tartása, új technológiák felkutatása és implementálása, valamint szakmai együttműködés a fejlesztőkkel. Hisz a folyamatos tanulás fontosságában, a privát szakmai blogján (solidedgest.wordpress.com) a következő gondolat szerepel Henry Fordtól:
“Akárki, aki abbahagyja a tanulást, öreg, legyen bár 20 vagy 80 éves. Akárki, aki folyamatosan tanul, fiatal marad. Az élet legnagyobb dolga az, hogy az eszedet fiatalon tartsd.” Az ügyfeleitől ő is sokat tanul, minden nap egy új lehetőség a tudás megszerzésére és továbbadására. Az elmúlt évtizedben számtalan barátot köszönhet a Solid Edge-nek Szegedtől Győrig vagy az Egyesült Államoktól Indián át Új-Zélandig.

A szerző további cikkei »

Archívum