A Szinkronmodellezés tényleg ilyen egyszerű?
A Szinkronmodellezési technológia azon felhasználóknak újdonság, akik nem ismerik, azoknak pedig már “készség”, akik napi szinten használják. Importált modellek módosítására nem találtak ki jobb megoldást, ezt bizonyítják a felhasználói visszajelzések is. Néha meglepődünk, hogy mi hangzik el az irodán belül ezzel kapcsolatban. Valamelyik nap Gyönyörű Attila (CAM termékvonal étékesítési vezető) halkan megjegyezte, hogy egy leendő ügyfélnél volt Edgecam bemutatót tartani és ott kapott egy modell, ami bizony “módosításra” szorult. Elővette az importált modellek “svájci bicskáját” és pillanatok alatt rendbe hozta azt a Szinkrontechnológia segítségével. Ezt mondta bent Attila: “Tényleg nagyon jó ez a Szinkron az importált modellekre”! Ez a mondat egy CAM-es kolléga szájából dupla jelentőséggel bír! Attila sem volt soha oktatáson, magától tanulta meg azt a néhány hasznos funkciót.
A youtube-on található egy rövid animációs film a Szinkronmodellezésről, amelyet érdemes megnézni:
Talán Attila is erre utalhatott… Próbáld ki, ha még nem tetted meg!
Ügyféltámogatási vezető, szakterületei a gépészeti tervezőrendszerek (kiemelten a Solid Edge) és a hozzájuk kapcsolódó alkalmazások szakmai támogatása. Egyetemi tanulmányai alatt találkozott a 2D-s számítógépes rajzolással, majd később egy nehezen használható CAD szoftverrel, amitől szabadulni akart minden áron. Az élet úgy hozta, hogy az egyetemen találkozott egy lánnyal (későbbi felesége), aki Solid Edge-t tanult így általa ismerkedett meg a programmal. Tanulmányai után pénznyerő automatákat terveztett 2007-ig, majd ekkor váltott, és Solid Edge terméktámogató mérnökként folytatta pályafutását. A 2012-es változások hatására ügyféltámogató mérnök pozícióba lépett be az Enterprise Group – PLM üzletágába, ahol a szoftverek mellett az ügyfelekre is jobban fókuszál. A Solid Edge ügyféltámogatási csapatát 2015-től vezeti, kollégáival az a céljuk, hogy minél több elégedett ügyfelet tudhassanak a soraikban. Feladatköre a kollégái szakmai koordinálása, az értékesítési folyamat segítése, bemutatók tartása, új technológiák felkutatása és implementálása, valamint szakmai együttműködés a fejlesztőkkel. Hisz a folyamatos tanulás fontosságában, a privát szakmai blogján (solidedgest.wordpress.com) a következő gondolat szerepel Henry Fordtól:
“Akárki, aki abbahagyja a tanulást, öreg, legyen bár 20 vagy 80 éves. Akárki, aki folyamatosan tanul, fiatal marad. Az élet legnagyobb dolga az, hogy az eszedet fiatalon tartsd.” Az ügyfeleitől ő is sokat tanul, minden nap egy új lehetőség a tudás megszerzésére és továbbadására. Az elmúlt évtizedben számtalan barátot köszönhet a Solid Edge-nek Szegedtől Győrig vagy az Egyesült Államoktól Indián át Új-Zélandig.