Solid Edge – Miért használjunk Egyszerűsített szerelést?
Az Enterprise Group – PLM üzletága által üzemeltetett support.eplm.hu ügyféltámogatási weboldal 100+ tudásbázis videót tartalmaz, amelyek segítségével felhasználóink képezhetik magukat. Most úgy döntöttünk, hogy a nyári hónapokra való tekintettel és a (tudás)szomj enyhítésére minden héten megosztunk veletek egy hasznos videót, amelynek ismerete hozzájárulhat a hatékonyság növekedéséhez és a szoftverismeret bővítéséhez.
A jelenség:
Ami alkatrész szinten Egyszerűsített alkatrész, az szerelés szinten Egyszerűsített szerelés. Hatalmas szerelések együttes megjelenítése nehézségeket okozhat, ha teljes részletességgel szeretnénk azt megtenni a tervezés közben. Miután egyszerre egy szerelésen belül csak néhány alkatrésszel, szereléssel dolgozunk így a többit egyszerűsítve is megjeleníthetjük. A felhasználóink többször felteszik a kérdést, hogy mi a legegyszerűbb módja annak, hogy egy nagy szerelést „lecsupaszítva” ábrázoljunk, csak a csatlakozó alkatrészek legyenek részletesek annak érdekében, hogy a partnernek odaadva hozzá lehessen tervezni más berendezéseket?
A megoldás:
Az Egyszerűsített szereléseket nagyon sok területen tudjuk használni. A részlet gazdag szerelést megjelenítés szempontjából kicserélhetjük egy általunk előállított szükséges és elégséges részletességű egyszerűsített változatúra, amely alapján újabb berendezéseket építhetünk. Az egyszerűsített szerelés kimenthető egy alkatrészként, amit továbbadhatunk a valós tervadatok védelme mellett, de akár felhasználhatjuk rajz készítéséhez is.
Végkövetkeztetés:
Azok számára, akik nagy szerelésekkel dolgoznak ezt a funkciót célszerű használni. Nagy előnye még hogy összeszerelésnél is lekérhető azonnal az egyszerűsített szerelés, így sokkal egyszerűbben lehet beszerelni az „alszereléseket” is.
Ügyféltámogatási vezető, szakterületei a gépészeti tervezőrendszerek (kiemelten a Solid Edge) és a hozzájuk kapcsolódó alkalmazások szakmai támogatása. Egyetemi tanulmányai alatt találkozott a 2D-s számítógépes rajzolással, majd később egy nehezen használható CAD szoftverrel, amitől szabadulni akart minden áron. Az élet úgy hozta, hogy az egyetemen találkozott egy lánnyal (későbbi felesége), aki Solid Edge-t tanult így általa ismerkedett meg a programmal. Tanulmányai után pénznyerő automatákat terveztett 2007-ig, majd ekkor váltott, és Solid Edge terméktámogató mérnökként folytatta pályafutását. A 2012-es változások hatására ügyféltámogató mérnök pozícióba lépett be az Enterprise Group – PLM üzletágába, ahol a szoftverek mellett az ügyfelekre is jobban fókuszál. A Solid Edge ügyféltámogatási csapatát 2015-től vezeti, kollégáival az a céljuk, hogy minél több elégedett ügyfelet tudhassanak a soraikban. Feladatköre a kollégái szakmai koordinálása, az értékesítési folyamat segítése, bemutatók tartása, új technológiák felkutatása és implementálása, valamint szakmai együttműködés a fejlesztőkkel. Hisz a folyamatos tanulás fontosságában, a privát szakmai blogján (solidedgest.wordpress.com) a következő gondolat szerepel Henry Fordtól:
“Akárki, aki abbahagyja a tanulást, öreg, legyen bár 20 vagy 80 éves. Akárki, aki folyamatosan tanul, fiatal marad. Az élet legnagyobb dolga az, hogy az eszedet fiatalon tartsd.” Az ügyfeleitől ő is sokat tanul, minden nap egy új lehetőség a tudás megszerzésére és továbbadására. Az elmúlt évtizedben számtalan barátot köszönhet a Solid Edge-nek Szegedtől Győrig vagy az Egyesült Államoktól Indián át Új-Zélandig.