Solid Edge Simulation-ön túl II. – DEM szimuláció Simcenter STAR-CCM+-szal
Volt még az év elején egy webinárom aminek a címe az volt, hogy Solid Edge Szimuláción túl. Ebben a webinárban a Solid Edge portfóliójából, illetve a Siemens Digital Industries Software (SDIS) mainstream engineering portfóliájából két szoftvert mutattam be, a Simcenter Femap-et és a Simcenter Flomaster for Solid Edge-et.
Ez a webinár a webinárarchívumban, illetve a következő beágyazott videóban érhető el:
Az SDIS-nek viszont van egy csúcskategóriás szoftverportfóliója is, amiben a CAD-es oldalról az NX a húzó név, szimulációs oldalról viszont már nem ilyen egyszerű megmondani, hogy mi a húzó név, mert itt minden is van és mindenkinek másra más kell. Végeselemes oldalról biztos, hogy a Simcenter 3D-t (régi nevén NX Pre/Post) mondanám, húzó névnek, míg áramlástani szimuláció szempontjából a Simcenter STAR-CCM+-t. Ha mást kérdeznénk, aki az SPH módszerben látja a jövőt ő biztos a Simcenter SPH Flow-t mondaná, hogy majd 5-10 év múlva mindent SPH alapon fogunk számolni és a véges térfogat alapú szimuláció addigra már csak emlék lesz.
Én ezt nem tudom megmondani, viszont meglátásom szerint, most még a véges térfogat alapú CFD gyakoribb, mint az SPH alapú, így ez a bejegyzés a STAR-CCM+-ról szól és nem az SPH Flow-ról. Ha egy harmadik embert kérdeznénk meg, hogy mi a húzónév a portfólióból, Ő, lehet, hogy az elektormágneses szimulációs termékek közül mondana valamit, vagy a rendszerszimulációs portfólióból, esetleg, ha pont olyant kérdeznénk aki gumiabroncsok szimulációjával foglalkozik, akkor valószínűleg az SC Tire előkerülne.
Ahogy az előző bejegyzésben is megemlítettem, a STAR-CCM+ az SDIS szimulációs portfóliójának az egyik húzó neve. Ebben a high-end portfólióban a szoftverekkel szemben csak egy feltételt támasztanak a felhasználók, ez pedig az, hogy mindent tudjon.
Amit nem tud, azt a következő kiadás már jó lenne, ha tudná… Ez a mindent is kell tudnia azt jelenti, hogy a következő területeken futtathatunk vele szimulációkat. (a lista nem teljes, csak a főbb fizikákat tartalmazza, azok részeit nem):
- Folyadékok szimulációja (egy és több fázis, newtoni és nem newtoni közegeke, porozitás, állandósult és időfüggő megoldók, explcit, implcit sémák)
- Saját bővíthető anyag adatbázis
- Hőtani folyamatok (hővezetés, hőátadás, hősugárzás
- Turbulencia modellezés (RANS, RST, LES és DES, fal kezelés és egyéb modellek
- Több fázisú közegek (Euler-i több fázis (EMP, VOF, Fluid Film, DMP, MMP), Lagrange-i több fázis, DEM)
- Adaptív hálósűrítés
- Mozgások (forgómozgás, lineáris mozgás és akár 6 DOF-os overset hálós mozgás (chimera háló)
- Szilárdtest mechanika (FSI, termomechanika, beépített és külső VEM megoldók)
- áramlások (égés, vegyi reakciók)
- Elektrokémiai folyamatok
- Plasma fizika
- Paraméter és topológiai optimalizálás
- Akusztika
- Reológia
Ebből a nagy halom fizikai modellezhető és szimulálható funkcióból a következő videóban a DEM-et fogom megmutatni. Ehhez a következő képen látható markolókanál és 2000 db gömb alakú diszkrét elem lesz a segítségéhez.
Azok számára, akik ismerik a #SimcenterSzerda sorozatunkat ismerős lesz a következő videó formátuma, azaz a videóban egy a szoftver telepítéséhez együtt települő, vagy a Siemens oldaláról díjmentesen letölthető tutorialt kattintok végig.
További #SimcenterSzerda videók az ügyféltámogatási oldalunkon érhetőek el.