Solid Edge University – Solid Edge társadalmak Cincinnatiben
A Siemens PLM Software október végén (26-28.) tartotta a Solid Edge University 2015 rendezvényt Cincinnatiben. A legnagyobb, évente megrendezésre kerülő Solid Edge konferenciára a világ minden részéről érkeznek partnerek, felhasználók, érdeklődők. Ebben az évben is képviseltette magát a magyarországi Solid Edge társadalom az Enterprise Groupon keresztül.
A Solid Edge University – sok konferenciával ellentétben – nem a cégek saját magukat való bemutatásáról, hanem inkább az információszerzésről, a tanulásról és a kapcsolatépítésről szólt három napon keresztül különböző szekciókban. A rendezvénynek helyet adó város kiválasztása nem volt véletlenszerű: két évvel ezelőtt is Cincinnatiben volt megtartva ez az esemény – köszönhetően annak, hogy ebben a régióban nagyon erős a Solid Edge felhasználói közösség.
A Duke Energy Convention Center tökéletes választásnak bizonyult a konferencia helyszínéül, hisz az Amerikára jellemző hatalmas terek és a minőségi, jól szervezett kiszolgálás emelte a rendezvény színvonalát. Az első nap két párhuzamos esemény folyt: a Solid Edge Developer Day és a Design Management Workshop, ahová egyedileg jelentkezhettek az érdeklődök térítés ellenében. Ezek a szekciók a különböző lehetőségeket mutatták be, és a résztvevők saját maguk tesztelhették az egyes megoldásokat, valamint írhattak makrókat az előadok instrukciói alapján.
Az összes résztvevő számára hétfő délután kezdődött az esemény egy álló fogadással, ahol számos felhasználóval és fejlesztővel meg lehetett ismerkedni, a régi barátok pedig üdvözölték egymást a világ minden tájáról. Nagy meglepetést keltett, hogy egyszer csak egy hatalmas tortát hoztak be, amivel megünnepelték, hogy szinte napra pontosan 20 évvel ezelőtt jelentették be a Solid Edge V1.0-t.
A másnap reggeli hivatalos megnyitón már csak a Solid Edge és az a köré épülő megoldások voltak a középpontban. John Miller (Senior Vice President, Mainstream Engineering Software) köszöntője után számos érdekes előadást hallhattak és láthattak a résztvevők. A Ross Robotics cégtől Philip Norman volt a fő előadó, aki a munkásságán keresztül mutatta be, hogy a Solid Edge mint mérnöki eszköz és a művészet (szobrászat, festészet) miként járult hozzá ahhoz, hogy egy moduláris rendszerű, univerzális robotot meg lehessen alkotni.
Előadást tartottak a legnagyobb, hazánkban már jól ismert partnerek is, mint a Quadrispace- től Brian Roberts, a Design Simulation Technologiestől Scatt Ziemba vagy a Microsofttól a Surface Pro 4-et és a Surface Bookot bemutató Simon Floyd. Mint minden évben, így idén is a legnagyobb érdeklődés a Solid Edge ST8 bemutatását övezte, amelyet Dan Staples (Vice President, Mainstream Engineering) és Craig Ruchti (Applications Engineer) dialógusa tett egyedivé és igazán élvezhetővé.
A rendezvény további részében szemináriumok voltak – összesen 75 darab, ami az ismeretbővítést segítette elő különböző témákban, mint például szinkronmodellezés, tippek és trükkök, adatkezelés. Az esti vacsora a helyi Cincinnati Reds baseballstadionjában volt, ahol kötetlenül lehetett beszélgetni a résztvevőkkel, fejlesztőkkel.
A kiállítóteremben nemcsak a partnerek kaptak helyet, hanem olyan termékek is, amelyeket Solid Edge-ben terveztek, mint a Pata Racing versenymotora vagy az első „3D-s nyomtatott autó”.
Ami változás volt az előző évekhez képest, hogy zárszóként Jeff Walker (Director, Solid Edge Products) betekintést adott a most fejlesztés alatt álló Solid Edge ST9-be, amely sok olyan új funkciót fog tartalmazni, amelyeket a felhasználók kértek. A soron következendő verzióba bekerülő legfontosabb újdonságokról bővebben a 14-17. oldalon olvashat.
„Egy ilyen rendezvény számtalan lehetőséget ad arra, hogy megismerjük mások felhasználói szokásait, és megosszuk tapasztalatainkat velük. A fejlesztőkkel tartott kerekasztal-beszélgetések alkalmával közvetlenül lehetőség nyílt a további fejlesztési igények leadására, így mindenképpen hasznosnak tartottam a részvételt” – nyilatkozta Szűcs Imre, az Enterprise Group ügyféltámogatási vezetője.
Az utolsó napon minden teremben szemináriumokon vehettek részt a látogatók, folytatva az előző nap témáit. Ezek az anyagok nyilvánosak, és letölthetőek innen:
SEU2015 előadások
Az Enterprise Groupot képviselő Szűcs Imre előadásának anyaga
itt megtekinthető!
Imre személyesebb hangvételű, privát beszámolója itt olvasható:
Solid Edge Blog – Egyetemi “gyorstalpaló” 2015
Ügyféltámogatási vezető, szakterületei a gépészeti tervezőrendszerek (kiemelten a Solid Edge) és a hozzájuk kapcsolódó alkalmazások szakmai támogatása. Egyetemi tanulmányai alatt találkozott a 2D-s számítógépes rajzolással, majd később egy nehezen használható CAD szoftverrel, amitől szabadulni akart minden áron. Az élet úgy hozta, hogy az egyetemen találkozott egy lánnyal (későbbi felesége), aki Solid Edge-t tanult így általa ismerkedett meg a programmal. Tanulmányai után pénznyerő automatákat terveztett 2007-ig, majd ekkor váltott, és Solid Edge terméktámogató mérnökként folytatta pályafutását. A 2012-es változások hatására ügyféltámogató mérnök pozícióba lépett be az Enterprise Group – PLM üzletágába, ahol a szoftverek mellett az ügyfelekre is jobban fókuszál. A Solid Edge ügyféltámogatási csapatát 2015-től vezeti, kollégáival az a céljuk, hogy minél több elégedett ügyfelet tudhassanak a soraikban. Feladatköre a kollégái szakmai koordinálása, az értékesítési folyamat segítése, bemutatók tartása, új technológiák felkutatása és implementálása, valamint szakmai együttműködés a fejlesztőkkel. Hisz a folyamatos tanulás fontosságában, a privát szakmai blogján (solidedgest.wordpress.com) a következő gondolat szerepel Henry Fordtól:
“Akárki, aki abbahagyja a tanulást, öreg, legyen bár 20 vagy 80 éves. Akárki, aki folyamatosan tanul, fiatal marad. Az élet legnagyobb dolga az, hogy az eszedet fiatalon tartsd.” Az ügyfeleitől ő is sokat tanul, minden nap egy új lehetőség a tudás megszerzésére és továbbadására. Az elmúlt évtizedben számtalan barátot köszönhet a Solid Edge-nek Szegedtől Győrig vagy az Egyesült Államoktól Indián át Új-Zélandig.